26/12/2018

Ekip

Kurucuların hikayesi aslında bilindik; basit bir şehirden kaçış hayalinin sonucunda geleceğin şimdiden tasarlanmasına, kooperatif çatısı altında kurumsallaşmaya dönüşmesine uzanıyor. Genedos, artı değer yaratan, üreten ve bu değerleri paylaşan bir çatı örgütlenme olarak olumlu toplumsal değişimin bir parçası olmak isteyen herkese kapısını açıyor.


Alper AKÇA / Sosyal Girişimci

Özel sektör ve sivil toplum alanında farklı disiplinlerde çalışma fırsatı yakalamış, çok yönlü deneyimler elde etmiştir. 2000’li yıllarda başladığı toplumsal dönüşüm için gönüllü temelli faaliyetlerini sosyal girişimcilik ile birleştirip 2003,04, 05 yıllarında “Reha İstanbul” projesinde kurucu olarak yer aldı. Paralelde yürüttüğü özel sektör çalışmalarına kurumsal iletişim, marka ve pazarlama yöneticisi olarak devam etti. Kuruluşunda yer aldığı bazı projeler ve girişimler; Reha İstanbul Fuarı, b-trophy projesi, Düşler Akademisi projesi, Simotas Binası sosyal inovasyon kuluçka girişimi, Refika’nın Mutfağı, Doğan Sağlık Grubu iletişim ve pazarlama yöneticisi, b-fit iletişim ve pazarlama yöneticisi, If İstanbul, eXprojects, Kızlar Atakta, 12minIstanbul. www.alperakca.com – www.exprojects.com – www.kizlaratakta.org – https://tr.linkedin.com/in/alperakca

İlker KARAGÖZ / İş Geliştirme, Girişimci

Lisede başladığı organizatörlük işlerine hala devam ediyor. Yüzlerce yaratıcı turizm, gezi ve parti etkinliği organize etmiştir. Kurucusu olduğu ve destek verdiği sivil toplum projelerinden bazıları; Reha İstanbul, Reha GYM, Sorty App, Beyaz Yakalılar Birşey Yapsa, TSAG, Turkcell Gönüllüleri, Alternatif Yaşam Derneği. Özel sektörde 15 sene çalıştı. Turkcell’den ayrıldıktan sonra proje danışmanlığı vermeye, şirket içi iletişim organizasyonları yapmaya devam ediyor. Sweet Kitchen ve Sweet Airlines markalarının kurucusudur. Almanya merkezli startuplara ilgi duyarak melek yatırımcı olmuştur. Bir kız çocuğu babası. 41 yaşında, eXprojects, 12minIstanbul kurucu üyesi.

Kenan YALNIZ / Satış Yöneticisi

Kurumsal satış yöneticiliğinden börekçiye, organik yumurta pazarlamasından, ilaç satışına, onlarca girişimcilik ve kurumsal şirket hikayesi olan aynı anda hem yavaş hem hızlı olabilen Kenan, elleriyle duvar hatta baraj örebiliyor. Satış, pazarlama alanında çalışmaya devam ediyor. 43 yaşında.

Göksel GÖKMEN / Gökmen Sigorta, Girişimci

Axa, Allianz dahil 6 büyük sigorta şirketinin acenteliğini yürütüyor. 20 yıldır sigorta sektörünün içinde. Uzun senelerdir Istanbul dalış camiasında dernek ve kulüplerde gönüllü görevler almıştır. Dalışın yanı sıra motosiklet tutkunu, binlerce yolu geride bırakmış bir yol gezginidir. Alternatif yaşama olan ilgisini ve sevgisini canlı tutacak mutlaka bir şey bulur. İstanbul’u geride bırakıp KAŞ’a, Ahatlı köyüne yerleşme kararı almış ve halen şirketini buradan yönetmeye devam etmektedir. 44 yaşında, iki köpek bir kedi babasıdır.

Cihan AKÇAY / Arçelik LG İnsan Kaynakları Yöneticisi

Çalışma hayatına 1990 yılında Koç Holding bünyesinde Arçelik A.Ş Finansman Müdürlüğünde başladı. Arçelik’te Kısa Vadelİ ve Eximbank Kredileri’nde uzmanlaştı. 1999 yılında Koç Holding ve LG Electronic ortaklığı klima üretmek için kurulan Arçelik-LG A.Ş firmasına transfer oldu. Şirketin kuruluşu ve üretime geçmesi süreçlerinde çalıştı. 2008 yılında kariyerine farklı bir yön vermek için İnsan Kaynakları Bölümüne geçti. Eğitim ve gelişim sisteminin kurulması, yetkinlik setlerinin oluşturulması, performans sisteminin kurulması çalışmalarında bulundu. Arçelik-LG’de İnsan Kaynakları Ücret Ve Bütçe Yöneticisi olarak çalışmaya devam ediyor. Genç kız annesi 48 yaşında. İstikrar abidesi olmasına rağmen radikal kararlar almaktan hiçbir zaman korkmayan güçlü kadın karakteri. Boş durdurduğu görülmemiştir. Sirtaki ekibinde dans ettiği doğrudur.

Hayri SÜT / Mali Müşavir ve Girişimci

Doğma büyüme Kaş’lı. Bölgedeki yüzlerce firmaya muhasebe/mali müşavirlik hizmeti veren büronun sahibi. Çeşitli ortaklıkları ve yatırımlarıyla bölgenin girişimci eko-sisteminde yer alan önemli, güvenilen ve geniş çevresi olan biri. Evli. Bir kız bir erkek çocuğu babası. 40 yaşında.

Nilüfer AKTAŞ / Akbank İş Geliştirme Müdürü, Girişim Danışmanı

Türkiye’nin ilk banka destekli melek yatırım platformunun kuruluşunda yer aldı. Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi mezunu. Uzun yıllar yurt dışı ve içinde finans sektöründe üst düzey yöneticilik yaptı. 2015 yılından beri Türkiye’deki girişimcilik eko-sisteminin önemli isimlerinden biri. Evli, 42 yaşında.

Esra KUZUCU / Kurumsal Hayat Kaçkını, Ekolojik Yaşam Mimarı

Türkiye’de uluslararası bir şirkette başladığı finans kariyerine Hollanda’da devam etti. Koç Üniversitesi ekonomi mezunu. Hollanda’da 6 yıl geçirdikten sonra vatandaşlığa kabul edildikten sonra Türkiye’ye döndü. 2014 senesinde kurumsal hayatı geride bırakarak önce İstanbul sonra Kaş’a göç etti. Düşler Akademisi Kaş’ın kuruluşunda aktif yer aldı. Akademinin ekolojik yaşam ve sürdürülebilirlik biriminde projeler üretmeye ve Dünya’yı keşfetmeye devam ediyor. Ne isterse üretebilenlerden. Sağlıklı beslenirken lezzet bombaları yaratabilen Kayseri mucizesi.

Gani ÇETİN / Etkin Tanıtım İç İletişim Ajansı, Genel Müdür

İstanbul’un ilk şirket içi motivasyon ajanslarından Etkin Tanıtım’ın kurucusu. Halen İstiklal caddesindeki ofisinden yüzlerce kurumsal şirkete hizmet veriyor. İş bitiriciliği ile ünlü. Antalyalı. Çarşı esnaflığından başlayan hikayesi Türkiye’nin en büyük ajanslarından birine ortak olma yolculuğu ile devam ediyor. 15 sene önce tek başına yola devam eden Gani, girişimci ruhu ile çok geniş bir ağa sahip. 41 yaşında. eXprojects, 12minIstanbul ve Reha İstanbul kurucu ortaklarından.

Armağan AKÇAY / Tasarımcı

İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun olduktan sonra önce Aria sonra Avea ve Turk Telekom olarak dönüşen şirkette ! 15 sene çağrı merkezinden, mağazaya, satış destekten, yöneticiliğe deliler gibi çalıştı. 2015 senesinde iş hayatını dönüştürme kararı aldı ve kurumsal dünyadaki kariyerini sonlandırdı. “Kızlar Atakta” sosyal sorumluluk projesinde görsel iletişim ve medya sorumlusu olarak görev aldı ve tasarım atölyelerinde eğitmenlik yaptı. “Bizbize” kadın girişimciliği eğitim programı sonunda kendi takı tasarımlarını ARMAGANA markası altında üretmeye devam ediyor. (www.armagana.com) Sesini duyan unutmaz. Gesi bağlarını ondan dinlemeden türkü hakkında yorum yapmayın.

Prof. Dr. Ayşegül ZENCİROĞLU / Çocuk Hekimi

Uzun yıllardır yenidoğan bebeklerin yaşamlarına sağlıklı bir başlangıç yapmaları için uğraş veriyor. Bu konuda bilimsel çalışmalar yapıyor, yazılar yazıyor, kitapların oluşturulmasına destek veriyor, eğitim çalışmalarına ve dernek faaliyetlerine katılıyor.  Birlikte yürüdüğü genç hekimlerle ve hemşirelerle bilgi ve deneyim paylaşımları yapıyor. Amatör olarak fotoğraf çekiyor. Yaşamın ritmini yakalamanın müziğin ritmini anlamaktan geçtiğine inanıyor. Vakit buldukça yurtiçi ve yurtdışı gezilere katılıyor. Çok değer verdiği doğayı ve insanı anlamaya, onlarla birlikte yol almaya gayret ediyor.

Gizem Bilgiç YALNIZ

Uzun yıllardır yabancı bir bankanın Türkiye iştirakinin baş hukuk müşaviri olarak çalışan Gizem; son yıllarda çevre hukuku, sürdürülebilirlik ve iklim değişikliği krizi konularına kafa yoruyor. İngilizce, Fransızca ve İspanyolca biliyor. Avukatlık mesleğindeki deneyim ve yetkinliklerini insani yardım, iklim krizi ve sivil toplum alanlarında kullanarak fark yaratabilmeyi hedefliyor. Bir çocuk annesi, 35 yaşında.

Paylaşım güzeldir...